Aktualności

BIEG ZWYCIĘSTWA

Stowarzyszenie na Rzecz Samorządowych Rad Osiedlowych i Gminnych w Ostrowcu zorganizowało już po raz trzeci Bieg Zwycięstwa.  Jego ideą jest uczczenie pamięci ofiar II wojny światowej, stąd start w miejscu upamiętniającym mieszkańców Karczmy Miłkowskiej, zamordowanych przez hitlerowców. W bieżącym roku poseł Jarosław Górczyński wraz z prezydentem Ostrowca Św. Jarosławem Wilczyńskim objęli patronat honorowy nad imprezą. 200 uczestników pokonało dystans kilometrów z Karczmy Miłkowskiej, lasem, do ośrodka „Gutwin”. W kategorii mężczyzn amatorów pierwsze miejsce zajął Piotr Gałek z LO nr II , drugie Tomasz Soboń z Zespołu Szkół nr 3, a trzecie Sebastian Gierada z MOS Ostrowiec.Wśród kobiet najszybsza była Ilona Górczyńska z PG nr 4, przed Klaudią Gawron z PSP nr 8 i Aleksandrą Cichocką z ZS nr 3. W kategorii najmłodszych uczestników biegu zwyciężył 10 – letni Mateusz Wiśniewski z PSP nr 8, druga była Wiktoria Rojek z PSP nr 12, a trzeci Jakub Waliszewski z PSP nr 9. Najstarszym uczestnikiem biegu był Janusz Ozdoba, a wśród uprawiających biegi wyczynowo zwyciężyli Dominika Łukasiewicz i Sylwester Lepiarz z MUKS THM Ostrowiec. Wszyscy uczestnicy biegu zostali uhonorowani nagrodami.