Aktualności

Z dopingiem prezydenta

Z dopingiem Prezydenta Jarosława Górczyńskiego w VII Biegu Zwycięstwa wystartowało 423 osoby ze wszystkich Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych z terenu Ostrowca Św. oraz innych placówek oświatowych. Najmłodsi – uczniowie klas I-III szkół podstawowych mieli do pokonania 300 metrów. Do tej rywalizacji stanęło 90 osób. Zdecydowanie większe wyzwanie stało przed uczniami klas IV-VI szkół podstawowych oraz gimnazjalistami, dla których przygotowano trasę o długości ok. 6 kilometrów. Pokonało ją 333 osoby.

Klasyfikację na najaktywniejszą szkołę reprezentowaną na imprezie zdecydowanie wygrała Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 10, którą reprezentowało 75 uczniów. Na drugim miejscu uplasowała się Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 14  (59 uczniów). Miejsce trzecie zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 7 (50 uczniów).

W biegach dla przedszkolaków, na dystansie ok. 100 metrów, wzięło udział aż 120 małych biegaczy i biegaczek. Najmłodszą uczestniczką imprezy okazała się Zosia Korulczyk (ur. 2015r.), która przy czujnej asyście mamy również pokonała zadany dystans.