Aktualności

Z okazji święta najmłodszych mieszkańców naszego miasta

W dniu dzisiejszym z okazji Dnia Dziecka w ostrowieckim magistracie odbyła się druga Dziecięca Sesja Rady Miasta. Tym razem na miejscach Radnych Rady Miasta zasiadły dzieci, przedstawiciele wszystkich ostrowieckich przedszkoli. Przy zachowaniu pełnej powagi i przepisów przed rozpoczęciem obrad został odczytany porządek obrad, a następnie młodzi radni przystąpili do zadawania pytań.

Gdzie Pani prezydent pojedzie na wakacje w tym roku? Czy latem będzie w Ostrowcu Świętokrzyskim organizowanych dużo zabaw dla dzieci? Czy Pani prezydent lubi słodycze? Czy dla dzieci będą tańsze bilety na basen? Czy nadal na Rynku będą organizowane takie fajne imprezy jak do tej pory? Jakie zwierzątka hoduje Pani prezydent? – To część pytań, które padły podczas dzisiejszej Dziecięcej Sesji Rady Miasta.

Obradom przewodniczyli wiceprzewodniczący Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Joanna Pikus i Stanisław Choinka. W obradach uczestniczyli: Wiceprezydent Ostrowca Świętokrzyskiego – Marzena Dębniak, Sekretarz Urzędu Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – Anna Niedbała, Skarbnik Gminy – Elżbieta Pichór oraz Radny Rady Miasta – Mariusz Łata.

W ubiegłym roku podczas pierwszej Dziecięcej Sesji Rady Miasta  młodzi radni postulowali m.in. o utworzenie odkrytych basenów w naszym mieście oraz zorganizowanie koncertu Majki Jeżowskiej. Prezydent Jarosław Górczyński spełniając prośby najmłodszych mieszkańców naszego miasta i dotrzymując obietnicy zapowiedział otwarcie odkrytych basenów podczas tegorocznych wakacji oraz zaprosił do naszego miasta Majkę Jeżowską, która w dniu dzisiejszym dała koncert w Parku Miejskim.

Chętnych do obejrzenia i wysłuchania tego koncertu  było tak wielu, że w amfiteatrze zabrakło miejsc siedzących, a Park Miejski zamienił się w wielki rodzinny piknik. Dzieci mogły posłuchać koncertu gwiazdy, pograć w szachy, poćwiczyć układanie Kostki Rubika, pomalować buźkę, porysować, pozjeżdżać ze zjeżdżalni oraz  wziąć udział w szeregu innych zabawach zorganizowanych przez Miejskie Centrum Kultury oraz Biuro Wystaw Artystycznych.