Aktualności

World Grand Prix w Ostrowcu Świętokrzyskim

Prezydent Jarosław Górczyński, w dniu dzisiejszym, wziął udział w konferencji prasowej zorganizowanej z okazji rozpoczynającego się w Ostrowcu Świętokrzyskim  turnieju w ramach rozgrywek tegorocznej edycji World Grand Prix. Gospodarz miasta oficjalnie powitał przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz przybyłych do Ostrowca Świętokrzyskiego reprezentacji oraz zapewnił, że meczom na naszym obiekcie towarzyszyć będzie gorąca, sportowa atmosfera.

– Witam serdecznie w przededniu wielkiego, sportowego wydarzenia – mówi Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński.–  W ramach turnieju World Grand Prix wystąpią cztery znakomite drużyny żeńskiej piłki siatkowej. Znakomita obsada turnieju daje gwarancję emocji, a w naszej hali przy ulicy Świętokrzyskiej będzie wyjątkowo gorąca atmosfera. Tą atmosferą będziecie  Państwo mogli podzielić się z kibicami nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacek Kasprzyk również powitał gości oraz podziękował Prezydentowi Jarosławowi Górczyńskiemu za możliwość rozgrywania turnieju World Grand Prix w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Serdecznie dziękuję za to, że mamy możliwość rozgrywania tak ważnego turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim – mówi prezes PZPS Jacek Kasprzyk. – Dla mnie jest to osobista radość i satysfakcja, bo przecież Ostrowiec to moje rodzinne miasto. Na pewno turniej będzie przebiegał na wysokim poziomie, a nasza drużyna podtrzyma dobrą passę i wygra kolejne mecze. Oby było jak najwięcej emocji i jak najmniej kontuzji.

Jacek Sęk, prezes Świętokrzyskiego Związku Piłki Siatkowej i wiceprezes PZPS podkreślił, jak znaczącym miejscem na siatkarskiej mapie Polski jest Ostrowiec Świętokrzyski, gdzie na co dzień trenuje grający w Orlen Lidze zespół KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Zwrócił również uwagę, że w związku z obecnością naszego zespołu w Orlen Lidze odnotowano większe zainteresowanie siatkówką nie tylko w Ostrowcu Świętokrzyskim, ale i całym województwie.