Aktualności

Nowe bloki przy Kopernika jedną z wizytówek miasta

 

Pod koniec września tego roku pierwsi lokatorzy bloków przy ulicy Kopernika, budowanych na terenie po byłym Zakładzie Odzieżowym „Gambo” będą mogli przystąpić do aranżacji swoich mieszkań. Postęp prac na osiedlu Spółdzielców jest widoczny gołym okiem.

– To był bardzo zaniedbany teren po tym, jak „Gambo” zaprzestało tu swojej produkcji. Teraz powstaje w tym miejscu piękne osiedle mieszkaniowe – mówi Prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – Inwestorem jest Ostrowieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Chciałbym podziękować radnym: Agnieszce Rogalińskiej, Aronowi Pietruszce, Mariuszowi Łacie, a także Panu prezesowi Piotrowi Dasiosowi oraz wszystkim pracownikom OTBS- u zaangażowanym w tę budowę. Powstające mieszkania to bardzo dobra oferta dla osób chcących zamieszkać w bloku.

Realizowana inwestycja to prawdziwa perła dla tych, którzy chcą mieszkać w komfortowych warunkach, a zarazem cenią sobie uroki miejskiego życia. Doskonała lokalizacja w centrum miasta, w spokojnej dzielnicy, w pięknym otoczeniu parku to doskonała zachęta zarówno dla dojrzałych mieszkańców, którzy lubią spokój, jak również dla młodych ludzi planujących dopiero założyć rodzinę, gdyż na terenie osiedla przewidziana jest część rekreacyjna, z nowoczesnym placem zabaw oraz parkingami dla gości. Powstające bloki oferują komfortowe mieszkania z garażami podziemnymi, windami i parkingami. Osiedle zostało zaprojektowane z rozmachem i dbałością o detal architektoniczny

– Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem i ci lokatorzy, którzy już wykupili mieszkania jesienią otrzymają klucze – mówi prezes OTBS Piotr Dasios. – Lokale już są otynkowane. Na schodach i tarasach kładzione są płytki. Obecnie jest już sprzedanych 46 mieszkań czyli około 60 procent zasobów nowych bloków. Mieszkania będą oddane w stanie deweloperskim. W każdym bloku są trzy klatki schodowe z windami.

Prezydent Miasta cieszy się z zainteresowania mieszkaniami. Podkreśla również, że to nie koniec budownictwa deweloperskiego realizowanego przez OTBS.

– Na tym etapie budowy, deweloper może pochwalić się bardzo dużą sprzedażą. Tak dobrze usytuowanych mieszkań z garażami podziemnymi, windami i w tak atrakcyjnym terenie w Ostrowcu już nie będzie. W pobliżu jest park, przedszkole, szkoły, przychodnia zdrowia. To miejsce jest taką perełką jeżeli chodzi o nasze miasto. Jest wiele osób chętnych do zamieszkania w Ostrowcu, dlatego też nowe bloki będą budowane. Miasto dysponuje gruntami. Zainteresowanie mieszkaniami przy ulicy Kopernika  to potwierdzenie słuszności realizowanej strategii budownictwa mieszkaniowego, w ramach której tworzymy zróżnicowaną ofertę. Należy zwrócić uwagę, że analizując potrzeby mieszkańców i kierunki rozwoju miasta, jako gmina  proponujemy zarówno wielorodzinne budownictwo mieszkalne w systemie deweloperskim, działki pod budownictwo jednorodzinne, ale także realizujemy zadania z zakresu budownictwa socjalnego. Jako prezydentowi zależy mi, aby nasi mieszkańcy mieli jak najlepsze warunki do życia, identyfikowali się z naszym miastem i wspólnie dbali o nasz wizerunek w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz poza jego granicami.  Nowe bloki z całą pewnością będą jedną z naszych wizytówek – dodał prezydent Górczyński.

Przypomnijmy, że dzięki realizowanej z inicjatywy Prezydenta Miasta inwestycji rozwiązany został niezałatwiony przez lata problem stwarzającej zagrożenie dla naszych mieszkańców rudery po dawnym zakładzie odzieżowym Gambo. Dzięki odważnej decyzji zniknął straszący od lat obiekt, a już wkrótce miejsce to zyska nowe życie.  Po zakończeniu budowy powstanie tu również nowa droga wewnętrzna rozładowująca ruch w tej dzielnicy.