Aktualności

Turniej „Ogrody 2018” zapewni sportowe emocje przez kolejne dwa tygodnie

Miniona niedziela w mieście została zdominowana sportowymi emocjami związanymi z rozpoczęciem Turnieju „Ogrody 2018”. To jedne z największych tego typu rozgrywek piłkarskich w kraju. Bierze w nich

udział ponad 500 zawodników i zawodniczek. Rywalizować będzie 60 drużyn podzielonych na 12 grup wiekowych, a piłkarze liczą sobie od 4 do ponad 35 lat. Jest to siódmy turniej po reaktywacji. Zawody organizowane są pod patronatem prezydenta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosława Górczyńskiego.

Sześcioletni Piotruś Pawlik ze Szkółki Piłkarskiej Galacticos zdobył pierwszą bramkę Turnieju „Ogrody 2018”, a konkurs „Turbokozak” wygrał Patryk Misiura, który w nagrodę otrzymał rower górski.

– Ostrowiec kocha piłkę nożną i ta dyscyplina sportu łączy naszych mieszkańców – mówił Prezydent Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński. – To bardzo dobrze, że turniej został reaktywowany. Przypomnę, że były pomysły, żeby ten teren, na którym znajduje się boisko sprzedać pod pawilony handlowe. Na szczęście do tego nie doszło i młodzi ludzie w wakacje mogą brać udział w jednym z największych tego typu zawodów w Polsce. Turniej cieszy się ogromnym powodzeniem. Mamy bardzo zdolne dzieci i młodzież, którzy pod okiem fachowców zdobywają piłkarskie szlify. Na pewno w przyszłości będziemy z nich dumni. Coraz więcej naszych mieszkańców biega, jeździ na rowerach i rolkach. Jest to pozytywny trend. Wiadomo nie od dziś , że sport to zdrowie.

W organizację turnieju włączyła się duża grupa osób i instytucji. Jednak głównym podmiotem odpowiedzialnym za poziom imprezy jest Ostrowieckie Stowarzyszenie Rozwoju Sportu.

– Dzięki temu turniejowi staramy się odciągnąć młodych ludzi od komputerów i telewizorów. Wszystko dla zdrowia. Turniej zapewni też na Ogrodach dwa tygodnie dobrej zabawy i rywalizacji. Z roku na rok przygotowujemy coraz lepsze nagrody oraz staramy się zapewnić lepsze warunki. W tym roku nowością jest tablica elektroniczna użyczona nam przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji za co serdecznie dziękujemy – powiedział współorganizator turnieju, radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego Kamil Kutryba.