Aktualności

Inwestujemy w najmłodsze pokolenie. Ostrowieckie przedszkolaki obchodziły swoje święto

 

W miniony piątek w Hali KSZO odbyły się miejskie obchody Dnia Przedszkolaka. Ostrowieckie przedszkolaki już po raz siódmy celebrowały swoje święto.

Po raz pierwszy Dzień Przedszkolaka obchodzony był w 2011 r. z inicjatywy Świętokrzyskiego Oddziału Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego OMEP. W 2013 r. Sejm Rzeczypospolitej wpisał ten dzień oficjalnie do kalendarza. Nie jest to tylko kolejny dzień dziecka, ale święto całej społeczności zaangażowanej w edukację przedszkolną. Honorowy patronat nad tegorocznymi uroczystościami uroczystością objął Prezydent Miasta Jarosław Górczyński oraz Polski Komitet OMEP.

Tegoroczna edycja zyskała w naszym mieście sportową oprawę. W Hali KSZO zgromadziły się dzieci wraz z rodzicami i dziadkami oraz pracownicy przedszkoli. Na otwarciu uroczystości na płycie Hali pojawiły się drużyny sportowe reprezentujące ostrowieckie przedszkola publiczne, które mierzyły się sprawnościowo w różnych konkurencjach sportowych. Każda drużyna miała swojego kapitana w osobie piłkarza Klubu Sportowego KSZO Ostrowiec. Podczas otwarcia przedszkolaki odśpiewały swój przedszkolny hymn. Honorowymi gośćmi uroczystości byli Prezydent Miasta Pan Jarosław Górczyński oraz Wiceprezydent Pani Marzena Dębniak, którzy złożyli zebranym najlepsze życzenia z okazji ich święta oraz podkreślili ogromną wagę edukacji przedszkolnej.

Stałym elementem każdych obchodów Dnia Przedszkolaka jest wypuszczenie „baloników marzeń”. Tym razem również baloniki z marzeniami pofrunęły w niebo wypuszczone przez reprezentantów przedszkoli wraz z Panem Prezydentem i Panią Wiceprezydent.

Trybuny Hali głośno kibicowały maluchom, które zmagały się z różnymi przeszkodami. Pomiędzy poszczególnymi konkurencjami zebrani mogli obejrzeć występy grupy fitness Black and White. Nie nudzili się ani duzi ani mali. Ostatnią konkurencją sportową tego dnia był mecz piłki nożnej. Dzieci wraz z piłkarzami zmierzyli się na boisku.

Jak na prawdziwe zawody przystało nie zabrakło medali, oczywiście wszystkie w tym dniu były złote. Przedszkolaki obdarowane zostały także upominkami przez Pana Prezydenta i Panią Wiceprezydent.