Aktualności

Dodatkowe środki na wyposażenie Ostrowieckiego Browaru Kultury

 

Na wtorkowej sesji Rady Miasta została przegłosowana uchwała dotycząca przeznaczenia dodatkowych środków na wyposażenie obiektu. Miejskie Centrum Kultury otrzymało dodatkowe 62 tysiące złotych, Biuro Wystaw Artystycznych 38 tysięcy złotych, a Miejska Biblioteka Publiczna 50 tysięcy złotych.

– Ostrowiecki Browar Kultury to wspaniały obiekt, symbol naszego miasta, który staje się siedzibą ostrowieckich instytucji kultury – Biura Wystaw Artystycznych, Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Miejskiego Centrum Kultury. OBK to swoiste okno na świat w dziedzinie kultury. Trwają prace przy przeprowadzce, które najbardziej zaawansowane są w przypadku Biblioteki. Prowadzone działania, jak to zwykle bywa w takich sytuacjach wskazały nam pewne braki i obszary, które wymagają dosprzętowienia. Dziękuję radnym za jednogłośną decyzję o zwiększeniu środków dla tych instytucji, w sumie o 150 tysięcy złotych. To pewnie nie ostatni raz kiedy będziemy zwiększać środki dla Browaru Kultury, a to wszystko dlatego, że zależy nam, aby ten obiekt naprawdę tętnił życiem i był wypełniony treścią – mówi prezydent miasta Jarosław Górczyński.

W ramach przekazanych środków MBP zakupi kilkanaście stanowisk komputerowych dla swoich czytelników, a BWA i MCK zakupią między innymi systemy wystawiennicze.