Aktualności

Wielkie otwarcie Ostrowieckiego Browaru Kultury

Czerwone Gitary i Krzysztof Zalewski będą gwiazdami uroczystego otwarcia Ostrowieckiego Browaru Kultury.

Jako pierwsze swoje podwoje otworzy Miejskie Centrum Kultury.  Przypadający na 13 –  15 września weekend zapowiada się wyjątkowo ciekawie, gdyż program otwarcia OBK jest bardzo bogaty. Jedno jest pewne, obok licznych atrakcji dużym wydarzeniem muzycznym będzie koncert Krzysztofa Zalewskiego, ale także Czerwonych Gitar. Zalewski to obecnie jeden z najbardziej rozchwytywanych muzyków w Polsce. Natomiast Czerwone Gitary mają od lat ugruntowaną pozycję.  Oba koncerty odbędą się na dziedzińcu dawnego Browaru.
Na kolejne weekendy września swoją specjalną ofertę przygotowały Biuro Wystaw Artystycznych i Miejska Biblioteka Publiczna.

– Koniec sierpnia i początek września zapowiada się niezwykle ciekawie w naszym mieście. Mieszkańcy będą mieli do wyboru szereg wydarzeń zarówno kulturalnych jak i sportowych. Jednakże najważniejszym eventem, na który zapraszam serdecznie zarówno ostrowczan, jak i mieszkańców regionu jest otwarcie Ostrowieckiego Browaru Kultury. To ważny moment w naszej wspólnej historii, dlatego przygotowując ofertę na to wydarzenie wsłuchiwaliśmy się w głos różnych pokoleń ostrowczan. Stąd zarówno koncert “Czerwonych Gitar”, jak i niekwestionowanej obecnie gwiazdy polskiej sceny muzycznej Krzysztofa Zalewskiego. Wierzę, że będzie to dobry start dla tego wyjątkowego centrum kultury – mówi prezydent Jarosław Górczyński.