Aktualności

Ostrowiecki orszak Trzech Króli odbył się już po raz siódmy

W poniedziałkowe popołudnie radosne kolędowanie wypełniło ostrowieckie ulice oraz główny plac miejski. Już po raz siódmy Trzej Królowie przybyli na Rynek z trzech różnych kościołów, by wspólnie z ostrowczanami oddać pokłon Dzieciątku Jezus.

Śpiewając kolędy uczestnicy orszaków przemierzali ostrowieckie ulice. Orszak Niebieski, symbolizujący Europę, wyruszył z kolegiaty świętego Michała Archanioła, prowadzony przez króla Baltazara, w którego wcielił się Robert Kuzdak. Grupa Czerwona, symbolizująca Azję dotarła z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Ogrodach, prowadzona przez Mirosława Bąka, czyli króla Kacpra, a Zielona, symbolizująca Afrykę z Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Saletyńskiej na Piaskach, prowadzona przez króla Melchiora – Jana Długosza.

Grupy spotkały się na górnej połaci Rynku, stamtąd Królowie, na bryczce przejechali pod scenę, gdzie w zaaranżowanej stajence już czekała na nich Święta Rodzina. Śpiewając kolędy pokłonili się Dzieciątku Jezus.

Przybyłych na Rynek przywitali prezydent miasta Jarosław Górczyński, który złożył serdeczne życzenia noworoczne oraz Dziekan Jan Sarwa, który udzielił ze sceny błogosławieństwa wszystkim wiernym na Nowy Rok.

Organizatorami święta były Wspólnota Domowego Kościoła oraz Rycerze Kolumba.