Aktualności

Refleksyjne obchody 3 Maja w Ostrowcu Świętokrzyskim

W tym roku inaczej niż zazwyczaj obchodzona była rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Nie było barwnych korowodów, orkiestry, tłumów na ulicach miasta. Wszystko z powodu panującej pandemii koronawirusa. W Ostrowcu Świętokrzyskim uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji ojczyzny odprawiona w kolegiacie pod wezwaniem Św. Michała Archanioła. Następnie uczestnicy przeszli do Parku Miejskiego, gdzie pod Masztem Niepodległości zostały złożone wieńce.
– Konstytucja 3 maja to nasza narodowa duma. To jest święto, które powinno wskazywać nam kierunki – mówił prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego Jarosław Górczyński-. W okresie pandemii rocznica Konstytucji 3 maja obchodzona jest inaczej niż zwykle. Jest to jednak czas na refleksję. Świat się obecnie zmienia. Życie polityczne, gospodarcze i społeczne przestawione jest na inne tory. Ja chciałbym zwrócić uwagę na rolę konstytucji w obecnych czasach, gdyż ma ona ogromne znaczenie. Powinniśmy być dumni, ale jednocześnie myśleć o przyszłości i pamiętać, że konstytucję należy szanować.
– Zawsze rocznica uchwalenia konstytucji, która niosła nadzieję i demokrację była obchodzona bardzo radośnie. W tym roku jest inaczej. Panuje pandemia. Wszyscy jesteśmy w maseczkach. Jest smutno, a ja nie znajduję powodu do żadnej radości.- powiedziała starosta ostrowiecki Marzena Dębniak