Aktualności

Ostrowiec Świętokrzyski w świątecznej szacie

Trwają ostatnie przygotowania miasta do nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Wiele dekoracji zdobi już Ostrowieckie ulice i skwery, jednak pełen końcowy  efekt będziemy mogli podziwiać dopiero w niedzielę 6 grudnia.

Jak co roku ostrowiecki rynek ozdobiły duże świetlne bombki, lecz w tym sezonie szczególnym zainteresowaniem cieszy się nowy nabytek – ta świecąca na złoto przyozdobiona czerwoną kokardą oraz zielonym listkiem świetlnego ostrokrzewu. To właśnie przy niej najchętniej przystają ostrowczanie by zrobić sobie tradycyjne już świąteczne zdjęcie.

Nowymi elementami w przestrzeni miejskiej stał się umieszczony na wzgórzu kolegiackim piętnastometrowy napis OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI wraz z dużą pieczątką z piktogramem miasta oraz świątecznym prezentem, a także gęsto rozmieszczone dekoracje na ulicy Siennieńskiej, która staje się dzięki podejmowanym w ostatnim czasie działaniom jednym z najpiękniejszych ciągów komunikacyjnych miasta.

W środowe popołudnie prezydent miasta Jarosław Górczyński  rozświetlił napis na wzgórzu Kolegiaty Św. Michała w Ostrowcu Świętokrzyskim. Odpalono także nowe ozdoby świąteczne na Rynku.

– Miasto wygląda już pięknie i naprawdę świątecznie. To nasz wkład w budowanie bożonarodzeniowego nastroju. Zależy nam, by nasi mieszkańcy poczuli magię zbliżających się świąt i zapomnieli o troskach minionego roku. Cieszę się, z licznych pozytywnych głosów oraz entuzjamu, który towarzyszył montowaniu kolejnych dekoracji. Szczególnym zainteresowaniem cieszą się oczywiście ogromne bombki na Rynku. W niedzielę, 6 grudnia tradycyjnie już rozświetlimy choinkę na Rynku. W tym roku niestety bez dużej imprezy, do której przyzwyczaiły nas ostatnie lata, ale za to z sympatycznym wydarzeniem, gdyż tego dnia mali i duzi ostrowczanie mają szansę na spotkanie ze Świętym Mikołajem, który w dorożce zaprzężonej w dwa kare rumaki będzie podróżował ulicami naszego miasta – mówi  prezydent miasta Jarosław Górczyński.